Újra cserben hagyná az EU Magyarországot: fél év elteltével sem értik Magyarország geopolitikai helyzetét

2024. december 16. 10:35

A Bloomberg szerint teljesen magára maradhat Magyarország és Szlovákia.

2024. december 16. 10:35
Európai Unió. Uniós zászló.

Az Európai Unió tagországai hétfőn ismét az energiabiztonságról vitáznak majd, mivel az Oroszország és Ukrajna közötti gáztranzit-megállapodás hamarosan lejár – írja a Bloomberg.

A miniszterek mérlegelni fogják az árak csökkentésére és az uniós ipar versenyképességének erősítésére vonatkozó lehetőségeket a zöld átállás során.

A brüsszeli ülésezést az unió soros elnökségét betöltő Magyarország vezeti majd.

Ezt is ajánljuk a témában

Az EU ugyanazzal érvel

Az EU régóta azzal érvel, hogy az orosz gázt még mindig az ukrán útvonalon keresztül importáló tagországok meg tudják oldani egyéb módon is energiaellátásukat.

Az Európai Bizottság korábban leszögezte, hogy nem fog tárgyalásokat folytatni az ukrajnai útvonal nyitva tartásáról.

Ennek ellenére a szlovákiai és magyarországi gázvásárlók folytatják a tárgyalásokat arról, hogy a tranzitmegállapodás lejárta után is áramoljon a gáz, és történt egy javaslat, mely egy Azerbajdzsán és Oroszország közötti csereüzleten alapul.

***

A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.

***

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Nicolas Economou / NurPhoto / NurPhoto via AFP

Összesen 74 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Valodi
2024. december 17. 20:56
ZagerEvans2525 13:48 "Ettől csökken most a gázár?" - höhöhö ... neeeeem! Ettől a kenyér ára újra 3,60 lesz - Euróban .... Momentán meddig is?
Valodi
2024. december 17. 09:39
ERA79 08:16 Ne játsszd az értetlent! " ... az ország 93 ezer négyzetkilométernyi területéből 45 ezer négyzetkilométer szántóföld, amelynek felszíni rétegében élő edafont, vagyis a benne élő mikro- és makroszervezeteket szinte teljesen elpusztítottuk. Ez – a szerényebb becslések szerint is – 30-40 millió tonna élő biomasszát jelentett csak Magyarországon." "A földrablások legsúlyosabb létromboló következménye a termőtalajok végzetes pusztítása. E folyamat ugyanis a tőke iparszerű, nagyüzemi monokultúráját teszi csaknem kizárólagossá, ami viszont a közcélú földhasználatot alárendeli a nagytáblás tömegáru – termesztés gépi és vegyszer igényeinek. Ez nemcsak a környezet és a természet – vissza nem fordítható – pusztításával jár, hanem a talaj élővilágát, az edafont fokozatosan, végleg megsemmisíti, vagyis megszűnteti a föld termőképességét." ttp://www.professzorok-a-hazaert.hu/content/cikk03/ Annak pedig örülök, hogy ismered dr. Gyulai Iván nevét ...
mazsola-977
2024. december 17. 09:10
Az EU pontosan érti a problémát, nem is elleneznék a további szállítást, ha mi is fegyvert adnánk az ukránoknak. Mondvacsinált ürüigyekkel mindig ki fognak szúrni Magyarországgal .
ERA79
2024. december 17. 07:54
"az orosz gázt még mindig az ukrán útvonalon keresztül importáló tagországok meg tudják oldani egyéb módon is energiaellátásukat"? Egészen pontosan milyen egyéb módon? ( a háromszoros áron kínálgatott palagázt hagyjuk inkább vicc kategóriában)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!